Bądź Mikołajem w grudniu – Usiądź do stołu z Pajacykiem

Z czym kojarzy Wam się grudzień? Ze śniegiem, ze Świętami, choinką, karpiem…? Mi, poza zapachem przypraw korzennych i nieprzerwaną ale przyjemną krzątaniną w kuchni kojarzy się z dobrem. Po prostu. Jakoś w okolicy Świąt jesteśmy bardziej chętni dzielić się z innymi – a może po prostu wtedy nadarza się więcej okazji?

Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o okazji wyjątkowej. Znacie Pajacyka? Na pewno nie raz klikaliście w jego brzuszek, żeby wesprzeć program dożywiania dzieci prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną.

Tak się składa, że Pajacyk to nie tylko akcja internetowa. Co roku Pajacyk zaprasza nas wszystkich do swojego Świątecznego Stołu.

Świąteczny Stół Pajacyka to jednodniowa akcja charytatywna, podczas której właściciele restauracji, pubów, kawiarni i innych lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci w Polsce i na świecie Pajacyk.W 2014 roku wsparło nas 487 lokali gastronomicznych, przekazując łącznie 79 850 zł, co przełożyło się na ponad 19 tysięcy posiłków dla dzieci!

W tym roku akcja odbędzie się 5 grudnia w całej Polsce. To sobota, weekend, czas kiedy można zwolnić, przystopować i wybrać się z rodziną i bliskimi na wieczorny spacer… a może i na herbatę, deser albo kolację? Zachęcam Was abyście tego wieczoru wybrali się do jednego z lokali biorących udział w akcji.

Informacje o nich możecie znaleźć tutaj:  MAPA   LISTA

Zaproście też znajomych i znajomych znajomych! Osobiście albo za pośrednictwem wydarzenia facebookowego.

Ja już zabieram się za rezerwowanie stolika :) Mam nadzieję, że spotkam kogoś z Was w jednej z krakowskich restauracji!

PLAKAT_2015_czysty

Powyższy artykuł ma charakter edukacyjny i nie może być traktowany jako substytut fachowej wiedzy lekarskiej/specjalistycznej. Autorzy cookitlean.pl nie biorą odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji przez czytelników.

Podziel się z innymi, udostępnij ten wpis!