Konkurs o bilet – rozstrzygnięcie!

Konkurs na comfort food ogłosiłam 31 marca kiedy otrzymałam od Ajwen dodatkową wejściówkę dla „osoby towarzyszącej” na jej konferencję Holistyczne Podejście do Diety i Człowieka. Chętnych do otrzymania biletu poprosiłam o przygotowanie przepisu i zdjęcia potrawy, która szczególnie wpływa na ich nastrój, przywołuje pozytywne wspomnienia. Istotnym elementem zgłoszenia było również uzasadnienie wyboru.

Zgłoszeń było całkiem sporo, każde bardzo pomysłowe, niektóre bardzo zaskakujące. Wierzcie mi, wybór był bardzo trudny więc pomoc Iwony była nieoceniona. Efektem obrad jest co następuje:

1 miejce i bilet na konferencję – Ani – za zaskakującą w prostocie – Słoninę z cebulą

Ania tak uzasadnia swój wybór:

Jest to posiłek, który zjadałam z moim tatą na kolację, z oczywistych względów w piątek lub sobotę :) (…) Wtedy towarzyszyły jej jeszcze kwadraciki z chleba ale teraz nie ma takiej potrzeby(…) To były dla mnie bardzo ważne chwile, byłam wtedy nastolatką, a mój tato nareszcie był codziennie w domu. Z zawodu jest żołnierzem zawodowym (teraz na emeryturze) i często nie było go w domu, a ja mocno tęskniłam. Kiedy więc objął takie stanowisko, że pracował do 15 czy 16 i zawsze był wieczorem w domu, bardzo mnie to ucieszyło. Te szczęśliwe czasy przypomina mi właśnie słonina. Koniecznie z surową cebulką ;)

comfort food

Specjalne wyróżnienie – niespodziankę – Zosi – za połączenie, o którym nigdy bym nie pomyślała – czekoladową jajecznicę z bananem i marchewką!

Uzasadnienie Zosi

Danie to kojarzy mi się w smaku z naleśnikami zapiekanymi z bananem, podawanymi mi w dzieciństwie przez moją babcię. Mimo, że składniki mojej potrawy są zupełnie inne, to walory smakowe pozwalają mi wrócić myślami do dawnych czasów i pomagają się zrelaksować. Poza tym wiem, że dostarczam mojemu organizmowi to, co mu służy, a w tej chwili to dla mnie zdecydowanie najważniejsze :)

IMGP3613

Dziewczyny, zgłoście się do mnie mailowo po szczegóły :)

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i naprawdę super kreatywne propozycje. Smacznych comfort foodów!
Swoją drogą i mój przepis na comfort food pewnie niedługo pojawi się na blogu.

Jeszcze raz, gratuluję!

Powyższy artykuł ma charakter edukacyjny i nie może być traktowany jako substytut fachowej wiedzy lekarskiej/specjalistycznej. Autorzy cookitlean.pl nie biorą odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji przez czytelników.

Podziel się z innymi, udostępnij ten wpis!
 • Natalia

  Jeśli Zosia to czyta, to czy mogłabym prosić o przepis na jajecznicę? <3 :D

  • aksozja

   Przepis nie jest zbyt skomplikowany ;) Na patelni roztopić pół łyżeczki oleju kokosowego, wrzucić startą na drobnych oczkach dużą marchewkę i rozgniecionego widelcem banana, wbić 2-3 jajka i wsypać łyżeczkę kakao. Smażyć chwilę na małym ogniu, dokładnie wszystko mieszając.

   • Natalia

    Dziękuję :D

 • Ania Bronowska

  Brawa dla zwycięzcy-zwyciężczyni za słoninkę :) Cudowne w swojej prostocie :) I do zobaczenia na Konferencji :)