Pierwszy dzień detoksu – konkurs!

Za nami pierwszy dzień detoksu cukrowego. Jak już wspominałam na facebooku… nie spodziewałam się, że tyle osób dołączy do akcji! Bardzo mnie to cieszy i chciałabym, żeby jak najwięcej z nas dotarło do celu :) Dla mnie poza osobistą motywacją ważne jest to, że wszyscy…patrzycie mi na ręce! Pomyślałam sobie jednak, że mogłabym pomóc Wam trochę się zmotywować zapowiadając …

Konkurs na najlepsze „success story” detoksu cukrowego!

A więc.

3 osobom które po zakończeniu cukrowego detoksu  (w terminie 26.01 – 01.02.2013) dostarczą mi najlepsze opisy swojej drogi i efektów Noworocznego detoksu cukrowego wręczę książki!

Nagrody

 • 1 miejsce – „Ginger pig meat book” Fran Warde, Tim Wilson – (w j. angielskim) pięknie wydana baza wiedzy na temat mięsa i metod jego przyrządzania
 • 2 miejsce – „Na każdą porę” Sophie Dahl – Sophie chyba nie trzeba nikomu przedstawiać :)
 • 3 miejsce – „500 paleo recipes” Dana Carpender – (w j. angielskim) bardzo bogaty zbiór przepisów paleo

Konkurs cukrowy detoks

Zasady:

 1. Akcja detoksu wystartowała 06.01.2014 i kończy się 26.01.2014. Uczestnik, który rozpoczął detoks po tym terminie może wziąć udział w konkursie jeśli zakończył detoks przed terminem zgłoszeń. Przy czym kompletny detoks trwa 21 dni.
 2. Zgłoszenia można nadsyłać od 26.01.2014 do 02.02.2014. Drugą datę uznajemy za zakończenie konkursu.
 3. „Success story” można dostarczyć mailem, opublikować na swoim blogu i podać link, wysłać w wiadomości na facebooku.
 4. Forma zgłoszeń dowolna. Może to być opis tekstowy, może być wzbogacony zdjęciami (zdjęć osób nie będę publikować), może być w formie infografiki. Podejdźcie do tematu kreatywnie!
 5. Osoby przystępujące do konkursu poza zgłoszeniem muszą dostarczyć jadłospis (wraz z opisem składników) z trzech wybranych dni z po jednym na każdy tydzień detoksu. Pozwoli nam to w jakimś stopniu określić zrozumienie idei programu :) UWAGA! Nie będziemy publikować jadłospisów więc nie musicie się przejmować jeśli nie macie w zanadrzu wymyślnych dań czy zdjęć :)
 6. Zwycięzcy muszą zgodzić się na opublikowanie fragmentów tekstu na blogu Cook it Lean. Wybrane fragmenty będą konsultowane z autorami :)
 7. Miejscem zamieszkania zwycięzcy musi być Polska.
 8. Zwycięzcy będą proszeni o podanie nam adresu do korespondencji po ogłoszeniu werdyktu.
 9. Zwycięzców subiektywnie wyłoni jury w naszym dwuosobowym składzie :)
 10. Werdykt ogłosimy w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu.

Konkurs cukrowy detoks

No więc do dzieła!

Mój pierwszy dzień detoksu zakończył się sukcesem choć z jedną małą potyczką – zasiedziałam się głodna w pracy. Ktoś mi ostatnio powiedział, że paleomaniakom łatwiej przeżyć detoks to muszę przyznać, że okres około-świąteczny minął mi na pochłanianiu dużych ilości bakalii i miodu i zaczynałam to bardzo mocno odczuwać. Jak widać każdy sposób odżywiania niesie za sobą ryzyko ulegania pokusom. Trzeba się mieć na baczności :)

Chociaż faktycznie biorąc pod uwagę, że od dawna nie jem produktów zbożowych i nabiału to tak. Jest mi łatwiej.

Tak czy inaczej:

 • 1 filiżanka kawy (parzona pół na pół z kawą z żołędzi)
 • 1 kubek czarnej herbaty (gorzkiej)
 • 1 kubek zielonej herbaty (gorzkiej)
 • zero spożytych owoców
 • zero spożytego miodu
 • zero ziemniaków
 • zero alkoholu ;)
 • zero wątpliwych dodatków (opiszę je jutro)
 • dużo warzyw i zdrowego mięsa
 • dużo wody

A jak Wam minął tej pierwszy dzień?

Powyższy artykuł ma charakter edukacyjny i nie może być traktowany jako substytut fachowej wiedzy lekarskiej/specjalistycznej. Autorzy cookitlean.pl nie biorą odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji przez czytelników.

Podziel się z innymi, udostępnij ten wpis!