Gdzie zjeść – Trattoria Pergamin

W idealnym jak dla mnie miejscu, bo przy pętli tramwajowej w Cichym Kąciku mieści się Trattoria Pergamin. Jak piszą właściciele na stronie internetowej jest to restauracja włoska nie tylko ze względu na menu ale też rodzinną atmosferę.

Jako, że jest to recenzja subiektywna… skoncentruję się raczej na jedzeniu :)

Ale wracając do miejsca. Dlaczego idealne? Otóż pętla tramwajowa w Cichym Kąciku leży tuż obok krakowskich Błoń – miejsca kultowego dla wszystkich biegaczy, rolkarzy, rowerzystów itp. Dobre miejsce na wieczorny trening aerobowy. A po takim treningu zwykle jesteśmy głodni. Zwykle bardzo. Wtedy powinniśmy szybko zjeść coś bogatego w białko więc raczej nie biegniemy po batona do sklepu ani do jednego z barów Mc Donald’s na bułkę z „mięsem”. Dlatego właśnie uważam, że Trattoria Pergamin jest umiejscowiona perfekcyjnie :)

Menu restauracji jest dość obszerne jednak my skoncentrowaliśmy swoją uwagę na „Mięsach” i „Sałatkach”. Wybraliśmy Mix sałat z polędwicą wołową, suszonymi pomidorami, ogórkiem, orzechem nerkowcem i sosem balsamicznym Grillowany filet z kurczaka z nutą oliwy z dyni i pieczonym pomidorem z pesto bazyliowym. 

Czas oczekiwania nie jest długi jednak jeśli ktoś umiera z głodu, może zaspokoić go wstępnie pieczywem (chyba wypiekanym na miejscu) z oliwą z oliwek. Dla nas taka kombinacja tłuszczu i węglowodanów odpada więc nie skorzystaliśmy.

Sałatka była bardzo smaczna. Mięso delikatne i soczyste, w ilości wystarczającej dla zaspokojenia po-treningowego zapotrzebowania na białko :) Suszone pomidory i orzechy nerkowca nie występowały w śladowych ilościach, co bardzo się chwali.

Filet z kurczaka chrupiący ale i soczysty. Zaskoczeniem okazały się zapiekane pomidory z pesto. Niewydrążone połówki pomidorów z warstwą świeżego (nie ze słoika) pesto okazały się nadspodziewanie smaczne.

Całość oceniamy bardzo pozytywnie. Atmosfera rzeczywiście jest ciepła a obsługa miła. Ceny nie są niskie, za jednodaniową kolację dla dwóch osób i dwie herbaty zapłaciliśmy 60 zł ale wyszliśmy najedzeni i szczęśliwi.

Przy okazji polecamy sycylijskie, różowe, wytrawne wino Vigneti Zabu, które znajduje się w karcie win restauracji ;)

Zdjęcia: własne i pochodzące ze strony restauracji