Detoks Cukrowy – propozycje list zakupów

Już wcześniej udostępniłam Wam swoją listę zakupową i choć jest to bardziej otwarta propozycja niż lista produktów obowiązkowych to postanowiłam pokazać Wam jakie zapasy robią pozostałe gospodynie detoksu.

Anka

Anka kupuje zdecydowanie najmniej mięsa wśród mięsożernej części ekipy. Wprowadziła natomiast kasze bezglutenowe. Lista ta zawiera produkty na jeden tydzień dla jednej osoby. Zawiera też produkty o dłuższej zdatności do spożycia, które starczają na dłużej.

Lista Anki (PDF)

sugardetox_2016_lista_ilona

Kasia

Kasia wyeliminowała nabiał i zboża bezglutenowe a także niektóre produkty FODMAP. Lista Kasi obejmuje produkty na jeden tydzień dla jednej osoby, czasem mięso kupuje też na zapas. Lista zawiera produkty o dłuższej zdatności do spożycia, które starczają na dłużej.

Lista Kasi  (PDF)

sugardetox_2016_lista_ilona3

Maria

Lista Marii obejmuje produkty, które najczęściej kupuje dla dwóch osób. Nie została opracowana dla żadnego konkretnego przedziału czasowego. Maria również wyeliminowała nabiał i zboża bezglutenowe.

Lista Marii  (PDF)

sugardetox_2016_lista_ilona2

Ilona

Ilona jest wegetarianką dlatego na liście nie znajdziecie mięsa. Są na niej jednak produkty zwierzęce – nabiał. Ilona wpisała do swojego jadłospisu zboża bezglutenowe.

Wege lista Ilony  (PDF)

sugardetox_2016_lista_ilona4

I jeszcze moja lista dla przypomnienia :)

sugardetox_2016_lista_zakupow

 • Ines

  Chciałabym zapytać o to, jak liczyć makro podczas detoksu? Do tej pory jem w rozkładzie B100g/W190g/T60g 1700kcal, czy podczas detoksu powinnam zmienić rozkład? I jeśli, to na rzecz którego składnika?

  • Na rzecz tłuszczu :) Zobacz wpis „pytania i odpowiedzi” i dopasuj ilość węgli do swojego poziomu aktywności.

 • Anna Bergiel

  Kasiu, jak to jest z tymi bananami? Na Twoim kolorowym zestawieniu produktów dopuszczonych i niedopuszczonych w detoksie tylko niedojrzałe banany są „na żółto”, a na tych listach zakupów pojawiają się dojrzałe… Planuję od jutra do Was dołączyć i kwestia bananów jest dla mnie fundamentalna ;)

  • Podczas poprzednich akcji zauważyłyśmy, że zielone banany powodują wzdęcia u większości osób więc zamieniłyśmy je na dojrzałe ale z założeniem spożywania okołotreningowo :)

 • Klaudia Ziembicka

  Pytanie za 100 punktów, jak to wszystko przechowywać? Rozumiem, że kupując mięso na cały tydzień część idzie do zamrażarki? Czy mrożenie to złoo i staramy się kupować na bieżąco? Nie znalazłam nigdzie odpowiedzi, a zakupy tygodniowe byłyby dla mnie wygodniejszą opcją.
  PS. wielki szacun dla Was za ogarnięcie takiego przedsięwzięcia!

  • Ja nie mrożę, po prostu przygotowuję wszystko w ciągu kilku najbliższych dni :) Ale możesz mrozić.