Migawki: Wyjątkowo nieleniwa niedziela

Tym wpisem zaczynam serię luźnych wpisów około-kulinarnych. Będą to migawki z różnych dni, wyjazdów (wkrótce jeden bardzo ciekawy) i wydarzeń, które w jakiś sposób ocierają się o kulinarną tematykę.

Dzisiaj niedziela. Zwykle ten dzień w moim wydaniu jest wyjątkowo leniwy. Budzę się około południa. Jem leniwe śniadanie i potem spędzam pół dnia na pinterest i facebooku albo oglądając głupie seriale i leżąc na kanapie z kocimi podgrzewaczami. Czasami jednak niedziele są takie jak dzisiaj. Pełne wrażeń!

Dziś wstałam wyjątkowo wcześnie.. o ósmej. Miałam w głowie przepis na śniadanie i chciałam od razu uwiecznić efekty. Efektów Wam nie pokażę póki co ale macie niepowtarzalną okazję zobaczyć mojego pomocnika w akcji. Jednego z pomocników. Właściwie to chyba miał do mnie żal, że nic mu nie zostawiłam ;)

Po śniadaniu i zdjęciach szybko zebrałam się na na targ staroci pod Halę Targową. Dopiero kiedy wyjechałam z garażu w moim bloku zorientowałam się, że mocno pada deszcz. Trochę mnie to zniechęciło, właściwie to spodziewałam się, że plac pod Halą będzie pusty, ale nie poddałam się. Faktycznie było mniej sprzedawców niż zwykle ale na złe mi to nie wyszło. Okazało się, że ci, którzy byli marzyli o jak najszybszym powrocie do ciepłego domu więc łatwo było osiągnąć korzystne ceny! Do domu wróciłam obładowana pięknymi przedmiotami.

Leonidas pomocnik i targowe zdobycze.
Leonidas pomocnik i targowe zdobycze.

Oprócz zakupów z targu staroci przywiozłam też całkiem spore zapasy jedzenia (w tym zielone szparagi) i … róże. OK mogę być strong-business-woman ale kwiaty kocham jak każda inna, delikatna kobieta ;) Po rozpakowaniu wszystkiego zabrałam się za szukanie inspiracji obiadowych i przepisów, z których mogłabym skorzystać przy eksperymentach z paleo bułką do burgera.

Róże i domowe stanowisko pracy.
Róże i domowe stanowisko pracy.

Pierwsze bułkowe podejście skończyło się totalną klęską. Ciasto nie wyrosło a wypiekiem można by nabić komuś guza. Za to obiad był wyśmienity! Na ten przepis musicie jednak trochę poczekać.

Dwie mąki, które choć pięknie się prezentują to nie gwarantują sukcesu. Pyszny i sycący obiad ze szparagami w roli głównej.
Dwie mąki, które choć pięknie się prezentują to nie gwarantują sukcesu. Pyszny i sycący obiad ze szparagami w roli głównej.

Najedzona szparagami i niezrażona klęską z pestek dyni postanowiłam podjąć jeszcze jedną próbę. Przecież na kolację obiecałam K. burgery! Poszperałam jeszcze wśród przepisów i znalazłam jeden z wykorzystaniem miąższu dyni. Krótki przegląd zapasów ujawnił obecność dyni piżmowej sztuk jeden więc zabrałam się do pracy. Chociaż bez ofiar się nie obyło (ucięty palec – to cała ja w kuchni) to odniosłam sukces. Bułki wykonane, burgery zjedzone. Obu przepisów spodziewajcie się niedługo na blogu!

Dyniowe bułeczki przed i po.
Dyniowe bułeczki przed i po.

A jak minęły Wasze niedziele?

Powyższy artykuł ma charakter edukacyjny i nie może być traktowany jako substytut fachowej wiedzy lekarskiej/specjalistycznej. Autorzy cookitlean.pl nie biorą odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji przez czytelników.

Podziel się z innymi, udostępnij ten wpis!
 • Agnieszka Starzynska

  Dyniowe bułeczki? Pamiętaj, że znam Twój adres! Nie prowokuj :)

  • Normalnie odpowiedziałabym, że nic Ci to nie da, bo wszyscy błądzą w tym blokowisku ale Ty już tu byłaś… :D

 • ew

  Ten boczek to o czystym składzie?

  • To jest szynka parmeńska :)

   • ew

    :) wygląda jak boczek, a jest z cukrem? Można ją dostać gdzieś w sklepie?

    • Teoretycznie w produkcji szynki parmeńskiej zakazane jest stosowanie jakichkolwiek składników poza solą. Nie wiem jednak jak jest ze wszystkimi produktami na naszych półkach :) Trzeba szukać :)

     Można dostać w Almie, w Carrefour, w Piotrze i Pawle… nie zwróciłam uwagi czy jest w Tesco. Szukaj wysuszonych szynek w postaci całej nogi :)

     • ew

      wiem, gdzie można kupić szynkę parmeńską :) tych miejsc jest o wiele więcej, chodziło mi o to, czy Twoja ma dodatki cukru i inne czy czysty skład

     • ewa

      uzyskam odpowiedź czy nie?

     • Niestety nie wiem ewa, nie sprawdziłam tabliczki przy szynce. Następnym razem to zrobię choćby z ciekawości. A Ty sprawdzałaś? Czy noga szynki parmeńskiej w Twoim sklepie ma w składzie cukier lub inną substancję słodzącą?

      A może najlepiej samej kupić boczek surowy i go uwędzić? ;)

     • Szukaj produktów tej firmy. Paczkowanych. One mają czysty skład. Jak tradycja nakazuje – szynka + sól.

      Pozdrawiam

 • www.relishmeals.blogspot.com

  Bułeczki dyniowe, a gdzieś tam piękny kot… :)