Noworoczny Detoks Cukrowy – edycja 2016

Kolejne święta dobiegają końca wielu z Was prawdopodobnie z utęsknieniem wypatruje okazji do narzucenia sobie postnego reżimu po dniach świątecznego „ładowania”.

Niektórzy z Was pod koniec roku zdają sobie sprawę, że oto przyszedł czas zmian, że muszą przeprowadzić w swoim życiu żywieniową rewolucję bo sznurowanie butów stało się wyzwaniem, ulubione jeansy się nie dopinają a wyjście po schodach na trzecie piętro to wysiłek porównywalny ze zdobyciem Kilimandżaro.

Są też tacy, którzy usłyszeli o paleo, które być może pomóc im w rozwiązaniu problemów natury estetycznej tudzież zdrowotnej ale boją się rzucić na głęboką wodę i nie wiedzą od czego zacząć.

Jeśli odnajdujecie się w powyższych opisach proponuję Wam udział w trzecim Noworocznym Detoksie Cukrowym.

Czym jest Detoks Cukrowy?

To czasowe ograniczenie produktów bogatych w węglowodany (w tym produktów skrobiowych) jak również ograniczenie produktów cechujących się słodkim smakiem. Ma na celu nie tylko ustabilizowanie poziomu cukru we krwi ale też odzwyczajenie organizmu od słodkości, walkę z uzależnieniem od nich.

Dlatego właśnie jeśli zamierzacie w tym roku do nas dołączyć mam dla Was bardzo ważną wiadomość:

Nie nastawiajcie się, że detoks pozwoli Wam zamienić tradycyjne słodycze na te zdrowsze. Nie tędy droga. Naszym podstawowym celem jest zmiana nastawienia z ciągłej potrzeby nagradzania się na funkcjonalne podejście do odżywiania.

Zmieniamy proporcje i przede wszystkim koncentrujemy się na tym by dostarczyć organizmowi komplet substancji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania a nagrody w postaci smakołyków odsuwamy na dalszy plan.

Detoks to nie jest dieta cud. To początek, bodziec do pozytywnych zmian żywieniowych już na zawsze :)

Zastanawiacie się co Wam to da? Przeczytajcie podsumowania uczestników zeszłorocznej edycji.

Lektura obowiązkowa – czyli zasady detoksu

Z roku na rok Noworoczny Detoks Cukrowy zaskakuje mnie swoim rozmiarem. Serio to przedsięwzięcie ogromnej skali i trudno panować nad każdym uczestnikiem. W tym roku gospodarzy (a raczej gospodyń) detoksu jest aż szóstka:

Nie raz przechodziłyśmy przez Detoks, posiadamy wiedzę i doświadczenie, które chętnie wykorzystamy by wesprzeć Was przez te 21 dni. Pamiętajcie jednak, że nie pracujemy tutaj na pełny etat i zanim zadacie pytanie zapoznajcie się 5 razy z poniższą tabelą i linkami, które podaję poniżej.

Oto zasady detoksu. Niepodważalna lista produktów. Jak widać nie wystarczy, że przestaniecie słodzić herbatę białym cukrem.

sugardetox_2016_700

Wersje do pobrania

Umieszczam również wersje PDF do pobrania i wydrukowania w wersji kolorowej i czarno-białej.

sugardetox_2016_700 sugardetox_2016_bw

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli boicie się, że doznacie kulinarnego szoku i nie będziecie mogli się odnaleźć we własnej kuchni podaję linki do przepisów:

Często w trakcie detoksu pojawia się mnóstwo pytań więc, żeby nie odpowiadać wciąż na te same pytania zebrałyśmy je w FAQ. Zapoznajcie się KONIECZNIE przed rozpoczęciem akcji.

Tradycyjnie zapraszam do wydarzenia na Facebook. Tam będziemy się wspierać, motywować i inspirować kulinarnie! Będziemy uprawiać regularny foodporn chwaląc się zdjęciami posiłków i przepisami.

Noworoczny Detoks Cukrowy 2016 na facebooku

Zaczynamy w poniedziałek 4 stycznia więc jest jeszcze kilka dni na zaproszenie krewnych i znajomych do wspólnej walki z cukrem!