5 prostych posiłków na każdy dzień pracy – zestawienie #3

Jak w każdą sobotę mam dla Was zestawienie głównych posiłków z każdego dnia pracy. Od dawna dzielę się nimi z Wami na instagramie dlatego postanowiłam gromadzić pomysły na jedzenie w pracy z całego tygodnia w jednym wpisie.

Przyznaję – w tym tygodniu dwa z pięciu nie były przygotowane przeze mnie, ale oba są na tyle proste, że można je przygotować samodzielnie.

Poniedziałek – po treningu

Tak często wygląda mój talerz w dzień treningowy. Grillowany kurczak, mnóstwo warzyw i całe awokado. Tak, jestem w stanie to zjeść :)

Wtorek – zupa dobra na wszystko

Było zimno i apetyt mi nie dopisywał więc postanowiłam przygotować zupę na bogato. Składniki takie jak w paleo chili con carne, tylko z większą ilością wody.

ŚRODA – powtórka z rozrywki

Zdjęcie zrobiłam w sobotę ale posiłek był tak smakowity, że postanowiłam go powtórzyć w tygodniu. Wiejska kiełbasa podsmażana bez dodatkowego tłuszczu, boczniaki na maśle, domowe ogórki kiszone i pietruszka. Tak, wygląda tak jak smakuje :)

Czwartek – pieczony kurczak


Kurczak był wiejski i darowany. Nie ma lepszego sposobu na kurczaka niż pieczenie w całości więc znowu skorzystałam z własnego przepisu i upiekłam nadzianego czosnkiem. Na talerzu pojawił się też kalafior i pieczarki na maśle.

Piątek – późny obiad w restauracji


Nie będę udawać. Mi też nie zawsze chce się gotować. W takich momentach dobrze mieć w zanadrzu zaufane lokale. W moim przypadku do takich należy bez wątpienia krakowska Trattoria Pergamin. Tym razem zamówiłam schab z kością z grillowanymi warzywami i grzybami na maśle.

I tym razem mam nadzieję, że te kilka zdjęć wraz z opisami pozwoli Wam przekonać się do samodzielnego przygotowania posiłków i przywiązywania dużej wagi do tego co znajduje się na Waszych talerzach. Chciałabym napisać, że zmykam na trening. Niestety,  nie jestem idealna, podczas wczorajszej rodzinnej uroczystości pozwoliłam sobie na odstępstwo od diety, zjadłam trochę nabiału i dziś zmagam się z koszmarnym obłożeniem zatok. Liczę na to, że szybko się uspokoi!