Moja relacja z konferencji Holistyczne podejście do diety i człowieka

Jakiś czas temu (chyba w marcu) w grupie Jem Paleo na facebooku rozwinęła się gorąca dyskusja na temat potencjalnego spotkania paleo sympatyków. Oczywiście każdy z nas miał jakiś pogląd na sprawę ale nic z tego nie wynikało. Pewnego dnia Iwona ogłosiła, że organizuje konferencję i zbiera prelegentów. Nie wiem jak ona to robi, a raczej team ajwen to robi, że w tak krótkim czasie potrafi zorganizować przedsięwzięcie tych rozmiarów. Ale potrafią i chwała im za to, bo wydarzenie to było wręcz historycznie. Ale o tym zaraz.

O swoim temacie pisałam już tutaj. Długo zastanawiałam się nad tym o czym mogłabym opowiedzieć na takiej konferencji nie mogłam się przecież wygłupiać i kwestii dietetyki próbować dorównać pozostałym prelegentom. Doszłam do wniosku, że skoro konferencja ma odbyć się pod hasłem Holistyczne podejście do diety i człowieka to powinniśmy też poruszyć kwestię psychiki człowieka w kontekście diety.

To jak myślisz wpływa na funkcjonowanie Twojego ciała.
Z kolei funkcjonowanie Twojego ciała wpływa na to jak myślisz.

Przyznam szczerze, że mimo bliskiego tematu miałam mocną tremę. Bo zawszę ją mam, taka już jestem. Stresuję się przed publicznymi wystąpieniami. Nie ważne, czy mam stanąć na podeście i zmierzyć się z życiówką w trójboju czy za pulpitem i zmierzyć się z prezentacją.

Tak więc przepraszam wszystkich, którym przeszkadzał mój, momentami, drżący głos (choć usłyszałam też opinie, że to było urocze ;)). Mam nadzieję, że w jakimś stopniu wynagrodziłam Wam to treścią. Z mojej prezentacji najmilej wspominam moment, kiedy spytałam ile osób z grupy Bez cukru jest na sali. Nawet nie wiecie jak dodaliście mi otuchy! Szkoda tylko, że niewielu z Was spotkałam potem w kuluarach (cytując prowadzącego – Łukasza).

Zdjęcie ajwendieta.pl
Zdjęcie ajwendieta.pl

Miałam opisać wystąpienie każdego z osobna ale sami się przekonacie kiedy Iwona udostępni nagrania. Pozwolę sobie spojrzeć na imprezę bardziej, nomen omen, holistycznie ;)

Każdy z nas mówił o czym innym. Kornel skupił się na węglowodanach i ich roli w naszej diecie – zazdroszczę luzu świetnego prowadzenia prelekcji, Agata na praktycznym podejściu do paleo – pomocne wszystkim początkującym, Dawid zwrócił naszą uwagę na sen i regenerację, Iwona przekazała nam ogromną dawkę wiedzy na temat insulino oporności, Asia opowiedziała o przewadze i metodach przygotowania naturalnych kosmetyków, Jakub w swojej mocno inspirującej prelekcji przybliżył koncepcję żywienia instynktownego, Emilia i Paulina, dziewczyny z MedFood w pięknym stylu opowiedziały o tym jak ważna dla zdrowia naszego organizmu jest kondycja jelit, Monika na którą wszyscy czekali z zapartym tchem przekazała nam mnóstwo informacji o panującej epidemii chorób autoimmunologicznych a na zakończenie konferencji Jakub Mauricz przybliżył nam jak pracuje na świetne wyniki swoich podopiecznych – zawodników.

Powtórzę jeszcze raz. Każdy mówił o czym innym. Ale wiecie co było najlepsze? Nie było prelegenta, który by nie odniósł się do prezentacji swoich poprzedników. To pokazuje jak bardzo powiązane ze sobą były nasze tematy i jak świetnie spełniliśmy założenie konferencji holistycznej. Człowiek to istota złożona i na jego optymalne zdrowie ma wpływ ogrom czynników. Pozostaje mieć nadzieję, o czym zresztą mówiła Monika w swojej prezentacji, że i lecznictwo pójdzie we właściwym kierunku.

Grupa wsparcia <3
Grupa wsparcia <3

Jak mogłabym podsumować moje wrażenia? Jeszcze nie ochłonęłam ale tym razem wyjątkowo wychodzi mi pisanie na gorąco. Ta konferencja była nie tylko świetną okazją do skorzystania z wiedzy innych, podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami, do wyjścia zza ekranu komputera (no dobra, wiem, że byłam schowana za pulpitem) do ludzi w realu ale i do poznania tych wszystkich wyjątkowych osób, które prezentują odmienne (od ogółu) spojrzenie na dietę i zdrowie. Bardzo się cieszę, że spotkałam Was osobiście (mam na myśli i prelegentów i uczestników) i mam nadzieję, że nie ostatni raz!

Prawie komplet prelegentów (tylko Kornel uciekł ;)) i prowadzący Łukasz. Zdjęcie - ajwendieta.pl
Prawie komplet prelegentów (tylko Kornel uciekł ;)) i prowadzący Łukasz. Zdjęcie – ajwendieta.pl

Jeszcze raz, chapeau bas dla:

  • organizatorów, za świetną, serio świetną organizację
  • prelegentów za ogrom wiedzy i niesamowite osobowości
  • uczestników za to że przybyliście tak licznie i sala była pełna podczas każdej prelekcji

Do zobaczenia następnym razem!

 

Powyższy artykuł ma charakter edukacyjny i nie może być traktowany jako substytut fachowej wiedzy lekarskiej/specjalistycznej. Autorzy cookitlean.pl nie biorą odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji przez czytelników.

Podziel się z innymi, udostępnij ten wpis!