Noworoczny Detoks Cukrowy 2017 – Podsumowanie i wyniki konkursu

Jeszcze raz dziękuję Wam (w swoim i wszystkich gospodyń imieniu)  za udział w tegorocznym Detoksie Cukrowym. Jest mi tym bardziej miło, że nie sposób było nie zauważyć iż w tym roku udział wzięło naprawdę mnóstwo osób świadomych żywieniowo i takich, które z chęcią same szukały informacji. Dziękuję Wam również za tą niesamowitą aktywność i cudowną chęć dzielenia się swoimi posiłkami. W mailach, komentarzach i wiadomościach które od Was otrzymałam (a nie również dziękuję – to była ogromna fala ciepła!) wielokrotnie czytałam o super atmosferze tegorocznego wydarzenia i ogromnej inspiracji, którą wszyscy czerpali codziennie z facebookowej tablicy.

DZIĘ-KU-JĘ!

Obserwując wydarzenie i Wasze zaangażowanie a także mając na uwadze czekające nas wszystkie wyzwania w tym i nadchodzących latach doszłyśmy do wniosku iż Edycja 2017 była ostatnią oficjalną, publiczną edycją Detoksu Cukrowego – tym bardziej Wam dziękuję, że tak licznie i super-aktywnie wzięliście udział – zostawiacie nam cudowne wspomnienia :)

ALE! Nie ma obaw. Detoks nie znika. Zmieniamy formułę.

Wszystkie materiały będą zawsze dostępne tu: http://cookitlean.pl/detoks-cukrowy/ 

Nowe zasady organizacji detoksów:

 • Wydarzenia będą się odbywać w ramach grupy Czystożercy – będą to wydarzenia facebookowe – prywatne, oznacza to, że nie będziecie „spamować” znajomych zdjęciami swojego jedzenia (co martwiło niektórych)
 • Jeśli nie jesteś członkiem Czystożerców i chcesz zrobić detoks z grupą znajomych po prostu skorzystaj z materiałów dostępnych na blogu (będę wdzięczna jeśli w wydarzeniu umieścisz link podany wyżej)
 • Wydarzenia w grupie będę tworzyć na Wasze życzenie, podajcie tylko termin startu
 • Materiały nie będą się zmieniać – jedna strona, jeden stały zbiór wpisów na temat detoksu – z czasem mogą się jednak pojawiać nowe przepisy wpisujące się w zasady detoksu
 • Nie będziemy pilnować wydarzeń, radzicie sobie doskonale i sami odpowiadacie sobie na pytania a zresztą odpowiedzi na 90% pojawiających się w trakcie detoksów pytań można znaleźć w materiałach
 • Nie będzie moderacji wydarzeń bo nie będzie „przypadkowych osób”

Mam ogromną nadzieję, że zaakceptujecie ten nowy porządek! Zapraszam do detoksowania w dowolnym terminie każdego roku :)

Możemy przejść do…

Wyników konkursu

W zeszłym tygodniu ogłosiłyśmy tradycyjną finałową dziesiątkę. Wszystkie wybrane dania były apetyczne i pomysłowe. Zresztą zobaczcie sami:


Tym razem mam przyjemność przekazać Wam listę zwycięzców wyłonionych drogą losowania:

Zwycięzcy konkursu

 1. Tarka spiralna od wędruje do Iwony Gebauer za sałatkę z komosą
 2. 3 książki Polski Przewodnik Paleo z dedykacją ode mnie otrzymają:
  • Monika Kisiel za domowe kiełbaski
  • Paulina za zupę jarzynową
  • Katarzyna Kempina za brukselkę z bułką tartą bez bułki
 3. Paczka produktów zgodnych z paleo od Ekogram powędruje do Marty Borowiec za resztkowy ramen 
 4. Jednorazowe konsultacje z Anią Wróbel. Stacjonarnie w Warszawie ( analiza stanu odżywiania, analiza składu ciała, wytyczne ) lub przez Skype (analiza stanu odżywiania, wytyczne) otrzyma Maja Wlazły za pączki z chorizo
 5. Paczka niespodzianka od „Cioci Doroty z Niemiec” przyleci do Beaty Michalak, która przygotowała zupę z groszku z miętą
Mąka kokosowa, kokos suszony, mąka kasztanowa, olej kokosowy virgin, masło kakaowe
Paczka niespodzianka od Ekogram, zdjęcie poglądowe :)

Zwycięzców proszę o kontakt mailowy ( [email protected] ) i podanie przepisu na zwycięskie danie oraz w przypadku nagród rzeczowych adresu do korespondencji bądź preferowanego paczkomatu (w takim wypadku potrzebny będzie również adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego). W przypadku otrzymania nagród – konsultacji przekażę kontakt dalej, jednak wciąż potrzebny będzie przepis :)

Wybrane przepisy opublikuję w ramach bloga (oczywiście najpierw przygotuję i sfotografuję) a o pozostałe uzupełnię ten wpis.

Zwycięzcom i wszystkim finalistom gratulujemy kreatywności i dziękujemy za inspirowanie pozostałych uczestników wydarzenia!

Ja dziękuję również szanownemu jury i wszystkim fundatorom nagród :)

 

Powyższy artykuł ma charakter edukacyjny i nie może być traktowany jako substytut fachowej wiedzy lekarskiej/specjalistycznej. Autorzy cookitlean.pl nie biorą odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji przez czytelników.

Podziel się z innymi, udostępnij ten wpis!